Лише 4% українців відносять до УПЦ МП, тоді як 54% вважають себе вірянами ПЦУ.

Київський міжнародний інститут соціології зробив дослідження на тему «Динаміка релігійної самоідентифікації населення України». Упродовж 6-20 липня КМІС провів опитування на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

В опитуванні брали участь громадяни України, які на той момент проживали на території України, окрім жителів територій, які наразі не контролюються владою України. 

За результатами 72% громадян ідентифікують себе як православних. Ще 14% вважають себе просто православними, але не відносять себе до жодного патріархату. 10% вважають себе атеїстами, 8% греко-католиками.

Соціологи зазначають, що, у порівнянні з 2021 роком, частка тих, хто ідентифікує себе з ПЦУ, зросла із 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з УПЦ Московського патріархату.

Також Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування, згідно з яким 84% українців проти територіальних поступок задля закінчення війни, лише близько 10% готові поступитися росії територіями.