Російська пропаганда активно працює над дискредитацією України у світі. Так, РосЗМІ повідомили, що Папу Римського нібито внесли до онлайн-бази громадської організації «Миротворець». На цьому сайті публікують персональні дані людей, які, на думку авторів ресурсу, є ворогами України. Тож, чи насправді голова Католицької церкви опинився у базі «Миротворця» — читайте у матеріалі.

Що сталося?

29 серпня 2023 року пропагандистський Telegram-канал «Украина.ру» поширив інформацію, що Папу Римського Франциска було внесено до бази центру «Миротворець».

Новину також поширили й інші Telegram-канали, серед яких: «Петя Первый», «Шейх Тамир», «Мир сегодня с “Юрий Подоляка”», «ГАСПАРЯН», «ZERGULIO🇷🇺» та «СИГНАЛ».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми зайшли на сайт «Миротворця», та ввели у пошуковий рядок дані (ПІБ Папи Римського Франциска), що зазначені на скріншоті. На запит: Хорхе Маріо Бергольо ми отримали відповідь — такого об’єкта в базі даних сайту не існує.

Також інформація була спростована на офіційному рівні за день після розповсюдження новини. 30 серпня орган Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) та Центр протидії дезінформації повідомили, що Папа Римський на сайті «Миротворця» — це фейк.

Отже, голова Католицької церкви не значиться на сайті «Миротворець». Долучення Папи Римського до «ворогів України» є фейком, який поширює російська пропаганда з метою створити негативний образ України.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. В Україні підлітків-геймерів агітують вступати до ЗСУ;
  • Фейк. Німецька асоціація DSB закликає позбутися українських біженців, порівнюючи їх з прищіпками на сосках;
  • Фейк. Російська Православна Церква (РПЦ) канонізувала Євгена Пригожина.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!