Фейк. Президента Польщі Анджея Дуду внесли до «Миротворця»

Владислав Герасименко - 03 Жовтня 2023 | 10:18

Російська пропаганда докладає чималих зусиль аби дискредитувати Україну на міжнародній арені. Для цього вони створюють фейки про українську владу та окремих суспільних діячів. Так, російські Telegram-канали поширюють інформацію, нібито українська громадська організація «Миротворець» внесла Президента Польщі Анджея Дуду до своєї онлайн-бази. Але чи правда це — читайте у матеріалі.

Що сталося?

20 вересня 2023 Telegram-канал «Киностудия им. В.Теркина» опублікував скриншот нібито з сайту української громадської організації «Миротворець», де вказано, що Президент Польщі Анджей Дуда був внесений до бази організації 20 вересня об 11:00 за антиукраїнську діяльність.

Нагадаємо, що «Миротворець» центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного права. Сайт та громадська організація, що публікує дані людей, які, на думку авторів ресурсу, є ворогами України. Сайт створено у грудні 2014 року українським політиком та активістом Георгієм Тукою.

Наступного дня, 21 вересня, інфопривід підхопили купа пропагандистських Telegram-каналів як-то: «На самом деле в Харькове», «Rogandar NEWs: Новости, факты, события!», «Павел Онищенко», «Шейх Тамир», «СВОДКИ ОПОЛЧЕНИЯ», «Новости и Сводки ДНР», «Мировой заговор 🤫 🔞 Краматорск» та «Александр Семченко».

Аналіз

Щоб перевірити правдивість вищенаведеної інформації, ми зайшли на сайт «Миротворця», та ввели до пошукового рядка дані Анджея Дуди — отримали відповідь, що такого об’єкта немає в «Чистилищі».

Крім того, інформацію про Дуду на «Миротворці» також спростували у Центрі протидії дезінформації (ЦДП).

«Ворожа пропаганда намагається дискредитувати Україну в очах польських громадян, щоб зіпсувати відносини двох дружніх країн», – зазначили в ЦПД.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. Папу Римського внесли до «Миротворця»;
  • Фейк. П’яний охоронець Зеленського влаштував бійку в нью-йоркському барі;
  • Фейк. Графіті з Зеленським-канібалом у Парижі.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.