Рада міністрів Євросоюзу з питань внутрішніх справ домовилась продовжити дію Директиви тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. Це рішення дає українцям право легально перебувати на території країн ЄС та забезпечує базовий соціальний захист.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес, пише Укрінформ.

«ЄС підтримуватиме український народ так довго, як це буде необхідним. Продовження статусу захисту пропонує визначеність для більш ніж 4 мільйонів біженців», — зазначив Гомес.

Тимчасовий захист для українців, які знайшли прихисток у ЄС, продовжать з 4 березня 2024 року по 4 березня 2025 року. Проте, це рішення ще має бути офіційно ухвалено країнами Євросоюзу за письмовою процедурою після перекладу тексту на всі мови європейських країн.

Наразі лише Польща висловила певні застереження щодо подовження тимчасового захисту українців у ЄС, пише Радіо Свобода.

Директива про тимчасовий захист українських біженців у ЄС набрала чинності 4 березня 2022 року. Це рішення надало українським громадянам, а також громадянам третіх країн, які постійно проживали в Україні, можливість користуватися правом на проживання, доступом до ринку праці, медичних послуг та соціальної допомоги у країнах ЄС.

Читайте також

До МКС готують подання щодо голоду як інструменту війни Росії проти України