6 грудня поліція Харківської області провела серію обшуків у підрозділах центру медико-соціальної експертизи. Правоохоронці вилучили медичну документацію для кримінальних справ про ухилення від призову та розслідують корупційні схеми працівників медкомісії.

Про це у своєму фейсбуці повідомив начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов.

«Особливу увагу приділяємо тоненьким справам із сумнівними діагнозами. Кількість людей, які отримують інвалідність, після початку повномасштабного вторгнення дійсно зросла. Але маємо інформацію, що не всі насправді хворіли, та все ж отримали інвалідність», — зазначив Болвінов.

Правоохоронці досліджуватимуть окремо кожну справу, висновки робитимуть експерти. Поліція перевірятиме, чи виїжджала людина за кордон, чи дійсно є інвалідом, чи не використала ці документи для ухиляння від служби. Болвінов зазначив, що планується вилучити близько тисячі таких справ.

Якщо поліція знайде докази ухилення від призову, ухилянт отримає повідомлення про підозру, згодом — суд та вирок. Протягом цього року зареєстрували 378 проваджень, майже чверть яких вже у суді.

Водночас правоохоронці розслідують справи, де фігурантами є працівники ТЦК, ВЛК та МСЕК. Болвінов зазначив, що поліція викриває і військкомів, і керівників військово-лікарських комісій, які встигли налагодити схеми та за гроші знімали людей з військового обліку.

обшуки Харківщина МСЕК
Поліція проводить обшуки у міжрайонних МСЕК на Харківщині / Фото: фейсбук Сергія Болвінова
Поліція проводить обшуки у міжрайонних МСЕК на Харківщині / Фото: фейсбук Сергія Болвінова
Поліція проводить обшуки у міжрайонних МСЕК на Харківщині / Фото: фейсбук Сергія Болвінова

Читайте також

Чим загрожує неявка по повістці у військкомат: штрафи та кримінальна відповідальність. Розповідаємо детальніше про види повісток, терміни виконання вимог, а також нагадуємо, чим загрожує неявка по повістці в військкомат чи в пункт збору.

Двоє мешканців Харківщини отримали термін за ухилення від мобілізації — прокуратура. Чоловіки отримали по 3 роки позбавлення волі.