Чоловіки отримали по 3 роки позбавлення волі.

Двоє мешканців Близнюків та Краснограду на Харківщині визнані винними в ухиленні від призову на військову службу. У суді обвинувачені визнали свою провину. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними прокуратури, мешканець селища Близнюки у березні цього року пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. У квітні чоловік отримав повістку для прибуття до другого відділу Лозівського РТЦК та СП для відправлення до військової частини.

«Однак, будучи попередженим про відповідальність за ухилення від призову і не маючи підстав для відстрочки, чоловік вирішив не виконувати свій обов’язок та за повісткою не з’явився», – ідеться в повідомленні.

Під час судового розгляду чоловік пояснив, що ухилявся від мобілізації через недоброзичливе, на його думку, ставлення з боку співробітників військкомату.

Обвинувальний вирок виніс Близнюківський районний суд Харківської області.

Другий чоловік, мешканець міста Красноград, мав документ, який підтверджує його придатність до військової служби, однак у травні 2023, отримавши повістку, вирішив не з’являтися у військкоматі.

У суді він зазначив, що не має бажання служити в ЗСУ. Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироків.

Читайте також

  • Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо двох чоловіків, яких підозрюють у державній зраді. За інформацією слідства один з підозрюваних, 19-річний хлопець, через «Telegram» зв’язався зі спецслужбами РФ, погодився на співпрацю та запропонував своєму другові долучитися. 
  • Російського військового, який під час окупації Харківщини вчиняв крадіжки та знущався з цивільного населення судитимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.