Їм загрожує довічне ув’язнення.

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо двох чоловіків, яких підозрюють у державній зраді. За інформацією слідства один з підозрюваних, 19-річний хлопець, через «Telegram» зв’язався зі спецслужбами РФ, погодився на співпрацю та запропонував своєму другові долучитися. 

«Молодик погодився на пропозицію представника російської спецслужби щодо співпраці і отримав завдання щодо збору та подальшої передачі ворогу інформації про підрозділи ЗСУ. Харків’янин запропонував своєму 20-річному знайомому з проросійськими поглядами «працювати» разом», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, хлопці пересувалися по місту на велосипедах та збирали інформацію про місця дислокації сил і засобів ЗСУ. Потім молодики позначали на Гугл-мапах місця розташування українських військових та відправляли фотографії з цими відмітками представнику ФСБ РФ. З їх допомогою армія РФ обстрілювала територію Харківщини.

Підозрюваних затримали 1 серпня 2023 року у Харкові, під час того, як вони збирали інформацію про місце розташування одного з військових підрозділів. Зараз вони перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Читайте також

  • Російського військового, який під час окупації Харківщини вчиняв крадіжки та знущався з цивільного населення судитимуть в Орджонікідзевському районному суді Харкова.