У першу чергу будуватимуть мережу для забезпечення електрикою лікарень.

Норвегія допоможе Харкову відновити енергетичну інфраструктуру. Про це на завершальній сесії Саміту миру у Швейцарії заявив у неділю прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

«Норвегія підтримуватиме Україну, право України на самозахист, надаватиме Україні також цивільну допомогу. Ми допоможемо побудувати енергетичну мережу для забезпечення електрикою лікарень у Харкові, продовжимо допомагати Україні з поверненням дітей», – сказав він.

Також Стере зауважив, що на саміті було обговорено ядерну, продовольчу безпеку і гуманітарну допомогу, але вже зараз треба думати над успіхом наступного Саміту миру. Він наголосив на потребі зберігати єдність країн, які зібралися сьогодні самітом. Стере додав, що Норвегія підтримуватиме Україну на наступному етапі мирних зусиль і працюватиме над тим, щоб зробити наступні Саміти миру успішними.

Нагадаємо, Уряд 13 червня виділив для Харкова та області додаткові 2,5 мільярда гривень, які підуть на відновлення енергосистеми регіону.

Армія РФ знищила всю енергетичну генерацію міста Харкова, про це під час Ukraine Recovery Conference в Берліні повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов. За його словами, місто потребує допомоги від фінансових партнерів та міжнародних організацій, таких як ЄБРР та ЄІБ, і це життєво необхідно взимку, аби забезпечити тепло, електро- та водопостачання.

На цю тему

На відновлення одного з об’єктів електропостачання Харківщини необхідні понад 190 млн грн — начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.

На Харківщині розгорнуть «міні-ТЕЦ» — Мінвідновлення. Проєкт енергетичної безпеки USAID в Україні у співпраці з Міненерго, Комітетом Верховної Ради з енергетики розгортає мережу малої та середньої когенерації в регіонах країни. Зокрема, теплопостачальні підприємства Харківської області отримали 6 когенераційних установок (КГУ) у березні 2024 року.