Від початку 3 червня на полі бою в Україні відбулося 73 бойових зіткнення. Найбільша інтенсивність спостерігається на Покровському та Куп’янському напрямках, повідомляють у Генштабі ЗСУ.

На Куп’янському напрямку російська армія збільшила активність та здійснила вже 11 атак на позиції українських захисників. Нині тривають три боєзіткнення на межі Харківщини та Луганщини в районах Стельмахівки, Берестового та Тернів.

Росіяни завдають артилерійських ударів зі своєї території по населених пунктах Чернігівщини та Сумщини. Протягом доби з прикордонних районів РФ били по Павлівці, Середині Буди, Поківці, Ключах, Лісному та Кіндратівці.

На Сіверському напрямку армією РФ здійснено девʼять штурмових дій – сім атак вдалося стримати в районах Роздолівки та Івано-Дар’ївки. На цьому відтинку позиції українських військових атакуються з авіації.

Бойові дії на Донеччині

На Краматорському напрямку наразі тривають чотири боєзіткнення в районах населених пунктів Іванівське та Алебастрове. Одну атаку відбито.

На Покровському напрямку активність росіян зберігається в районах Новоолександрівки Першої та Птичого. Наразі мова йде про 30 російських атак на цьому керунку з початку доби.

ISW: українські сили вдарили по російських військових об’єктах у Бєлгородській і Курській областях. Інститут посилається, зокрема, на російського воєнкора, який розкритикував, що війська РФ продовжують перекидати техніку довгими колонами, всупереч неодноразовим випадкам українських ударів по російських колонах протягом всієї війни. Стверджується, що колона складалася з 18 російських машин.

На півночі Харківщини тривають бої, проте без зміни в лінії фронту. За даними ISW, основна ціль російської армії на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії.

На цю тему

Північна частина Вовчанська «практична стерта» російською артилерією — аналітики. Супутникові знімки свідчать про значні ураження будинків міста. Орієнтовно від 50 до 80 відсотків знищено і не підлягає відновленню.