У 92 ОШБр відбувся урочистий ритуал прощання з Бойовим Прапором Героя України полковника Павла Федосенка та передача бойового стяга новопризначеному командиру. Ним став полковник Володимир Коробка, повідомляють у підрозділі.

«Новопризначеному комбригу полковнику Володимиру Коробці Павло Федосенко побажав стійкості та успіхів у боротьбі зі споконвічним ворогом України», – йдеться в публікації.

У харківської 92 ОШБр змінився командир / Фото: acebook.com/92ndSAB
У харківської 92 ОШБр змінився командир / Фото: acebook.com/92ndSAB
У харківської 92 ОШБр змінився командир / Фото: acebook.com/92ndSAB

Про 92-гу окрему штурмову бригаду імені кошового отамана Івана Сірка

Бригада створена у 1996 році на базі 6-ї дивізії Національної гвардії України. 2011 року її штат скоротили і планували ліквідувати до 2015 року.

З початком війни на Сході Україні у 2014 році незначні сили бригади перебували на Харківщині в серпні того ж року ротно-тактична група була направлена на Донбас у спробі деблокувати оточені під Іловайськом війська.

Надалі підрозділ брав участь у багатьох боях, зокрема у захопленні спецпризначенців ГРУ під Щастям. З 2022 року брала участь у відбитті російського повномасштабного вторгнення на харківському напрямі, і в осінньому контрнаступі.

Під час російського вторгнення 2022 року бригада брала участь в обороні Харкова на Чугуївському напрямку. 8 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський відмітив заслуги бригади при контрнаступі на Харківщині поблизу Балаклії.

У 2023 році 92-га механізована бригада була перейменована на 92-гу окрему штурмову бригаду. У жовтні 2023 року бригада вела бої на Бахмутському напрямку, частина її продовжила захищати північ Харківщини після російського наступу у травні 2024 року.

На цю тему