До електромережі під’єднали 22 абоненти та 4476 повторно.

З 4 до 10 квітня вибухотехніки Харківщини розмінували 906 гектарів територій. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації. 

«У Департаменті цивільного захисту Харківської ОВА зазначили, що за тиждень сапери знищили 3787 вибухонебезпечних предметів. Крім того, обстежили 729,5 гектара сільгоспугідь та 20 об’єктів, розмінували кілометр газопроводу та майже 15 кілометрів ліній електропередач», – ідеться в повідомленні.

Також до електромережі вдалося під’єднати 22 абоненти та 4476 повторно.

10 квітня сапери розмінували 48 гектарів території, 36 гектарів сільськогосподарських угідь і понад 3 кілометри ліній електропередач. Знищено 481 вибухонебезпечний предмет.

3 квітня сапери розмінували майже 208 гектарів території, 189 гектарів сільськогосподарських угідь, 10 об’єктів. За минулу добу фахівці також обстежили 3 кілометри ліній електропередач. Зокрема, знищили 518 вибухонебезпечних предметів.

Зараз на Харківщині працюють 32 піротехнічних розрахунків ДСНС з різних регіонів країни. 

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також