Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію.

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

За його словами, попри «значні руйнування», місто продовжує функціонувати. У Харкові частково відновили роботу метрополітену, запустити частину тролейбусних та трамвайних маршрутів.

«Харкову зараз дуже потрібна сучасна система ППО. Без неї все, що ми відновлюємо, буде знову атаковане ворогом», — сказав посадовець.

Міський голова зазначив, що Харків отримує генератори та пальне від державної влади, інших міст і областей. За його словами, у міськвлади також є план забезпечення сталої роботи систем тепло- та енергопостачання. Фахівці працюють з міністерствами, міжнародними партнерами та банками для відновлення критичної інфраструктури.

Внаслідок російських обстрілів енергетичної інфраструктури 11 квітня близько 240 тисяч абонентів у Харківській області залишились без електропостачання, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. За його словами, рятувальники наразі продовжують розбирати завали, після чого фахівці оцінять масштаби пошкоджень та розпочнуть відновлювальні роботи. Синєгубов зазначив, що в області дуже обмежена власна електрогенерація, не діють попередні графіки відключень.

Нагадаємо, близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області. Постраждалих наразі немає. У місті та області фіксують перебої з електропостачанням.

За словами заступника керівника Офісу Президента Олексія Кулеби, російські військові завдали понад 10 ракетних ударів лише по Харкові.

«Найскладніша ситуація в Харківській області. Там більше 10 ракетних ударів лише по місту. Країна-терорист намагається знищити інфраструктуру Харкова та залишити місто в темряві. Наразі вже є перебої з електрикою в області — більше 200 тисяч абонентів Харківщини залишилися без електропостачання», — зазначив Кулеба.