Комплексна Програма підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області розрахована на 2024-2028 роки.

Загальний обсяг фінансових ресурсів на цей рік становить понад 113 мільйонів гривень. Про це під час брифінгу 1 травня повідомив начальник Управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації Олег Пуль.

«10 квітня 2024 року відбулася позачергова сесія обласної ради, на якій було затверджено порядок використання коштів на виконання Комплексної Програми, зокрема на виплату щомісячно адресної грошової допомоги у вигляді 8 тисяч гривень до настання повноліття дітям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України», – сказав він.

Також у Харкові працює щомісячна адресна грошова допомога для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих захисників і захисниць. Та одноразова грошова допомога у вигляді 50 тисяч гривень особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Крім того, на розгляд чергової сесії обласної ради винесено ще низку документів, які дозволять реалізовувати інші заходи. Наприклад, передбачені кошти на відшкодування особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини. Оплачуватиметься 50% вартості отриманих послуг за самостійне санаторно-курортне лікування на території Харківщини.

На 50% також оплачуватиметься навчання військовослужбовців, які є жителями області та здобувають тут освіту за власний кошт.

Серед пропозицій є часткова грошова компенсація за виготовлення та встановлення пам’ятних знаків, надгробків на могилах загиблих або померлих Захисників і Захисниць. Проєктом порядку передбачено, що за рахунок коштів обласного бюджету планується виплата у розмірі до 90% витрат, але не більше 30 тисяч гривень.

Читайте також

  • Сирський нагородив бійців харківської бригади відзнаками.
  • Бойовий медик з Харкова отримав нагороду від Сирського.