За цей час, зокрема, саперам вдалося перевірити 71 кілометр ліній електропередач, завдяки чому відновили електропостачання майже для тисячі споживачів.

З 1 по 7 червня, сапери розмінували 282 гектари територій на Харківщині. Протягом тижня було знищено 1954 вибухонебезпечні предмети, а вибухотехніків виїжджали на виклики 419 разів. Про це повідомили у Департаменті цивільного захисту Харківської ОВА.

«Сапери провели розмінування 71 га сільгоспугідь, а також обстежили 11,4 км ділянок автодоріг, 470 м газопроводів, 1,5 км водопроводів, 3,4 км залізничних колій та 27 об’єктів», – ідеться в повідомленні.

Крім того, за цей час перевірили майже 71 кілометр ліній електропередач, що дало можливість комунальникам під’єднати до електромережі 997 абонентів.

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Нагадаємо, 7 червня енергетики частково відновили електропостачання у селі Веселе Липецької громади. Населений пункт був знеструмлений 15 місяців. 

А 5 червня світло частково з’явилося у селі Верхній Салтів Чугуївського району. Цей населений пункт перебував в окупації і тут тривали активні бойові дії. Російські загарбники знищили у Верхньому Салтові близько 80% електромереж.

 За словами Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 570 тисяч гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів. Це означає, що за тиждень роботи саперам вдалося розмінувати 0,05% від загальної площі. Якщо уявити, що вибухотехніки працюватимуть й надалі у такому ж темпі, на розмінування Харківщини буде потрібно приблизно 40 років.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102;

Читайте також:

  • Тариф на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуть. Тепер він становить 2,64 грн/кВт-год. Це рішення дозволить забезпечити українців електричною енергією протягом опалювального сезону.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.