3 серпня голова Циркунівської громади Микола Сікаленко підписав акти про завершення розмінування в Циркунах.

Про це очільник громади розповів у коментарі Суспільне Харків.

Під час очищення території сапери обстежили близько 7 тисяч гектарів. Загальна площа села 13 гектарів, ще 7 тисяч гектарів, які залишилися — це поля, їх обстежать пізніше.

«Ми підписали акт про розмінування. Це засвідчує те, що на території Циркунів 100 % закінчили процес розмінування. Це включає всі будівлі, прилеглі ділянки. Це був дуже кропіткий процес, велика подяка всім службам, які брали в цьому участь, тому що рівень мінної забрудненості території дуже високий», — сказав Микола Сікаленко.

За його словами, сапери знаходили не менше 20 снарядів щодня. Тепер у Циркунах можна планувати далі роботу з відновлення.

Село знаходяться в переліку населених пунктів, які відбудують в межах експериментального проєкту, але пізніше Олег Синєгубов повідомляв, що через високу замінованість, Циркуни хочуть замінити на Старий Салтів, але пізніше відмовилися від цього рішення.

Читайте також

  • Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни.
  • Башта танку та десятки ракет. У Циркунах просто неба триває виставка спаленої російської техніки. Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року. Саме тоді, близько 9-ї години, ворог намагався атакувати місто в районі Харківської окружної дороги.