Артінсталяція називається «Дім. Спогади». Її створили для українських полярників Balbek Bureau.

В основі інсталяції — переосмислений старий паливний бак, який на станції вже не використовують за призначенням. Дизайн натхнений типовим українським будинком та має асоціюватися з «теплом, затишком і канікулами в бабусі»: він має шиферний дах, димар, «характерні вікна» та каркас навколо бака. За задумом, інсталяція повинна нагадувати ескіз будинку олівцем — це як замальовка свого дому.

Артінсталяція / balbek.com

«Ця споруда — чи не перше, що бачать чотири тисячі туристів, які щорічно відвідують станцію «Академік Вернадський» під час антарктичного літа», — кажуть у Balbek Bureau.

Стіни бака прикрасили мініекспозицією. Розмістили борди з гілкою смереки, фрагментами вишиванки й зразками косівської мальованої кераміки. Будинок є безпечним для місцевої фауни та досить міцним, щоби пінгвіни не змогли розібрати деталі на гнізда.

Мініекспозиція / balbek.com

Основу виготовляли в Києві, а вже збирали на арктичній станції. Виробництво розпочалося в грудні 2021 року, але через початок повномасштабної війни, проєкт призупиняли. Над ним спільно працювали «Сільпо» й дослідно-конструкторським бюро «Майстерня Чудес» на запит Національного антарктичного наукового центру.

  • Харківські науковці дослідили наднову зірку Кассіопею А.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.