У Харкові вчені Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України отримали нові результати досліджень наднової зірки Касіопея А. Роботи проводили під час російських обстрілів.

Про це повідомили в НАНУ.

Щоб зробити дослідження вчені використали радіотелескоп ГУРТ, який розташовний на Харківщині. Результати опублікували в профільному науковому журналі Astronomy and Astrophysics, який виходить з 1969-го року.

Автори статті:

  • Аспірант відділу радіоастрономічної апаратури та методів спостережень Лев Станіславський;
  • Старші наукові співробітники цього відділу кандидати фізико-математичних наук Ігор Бубнов та Сергій Єрін;
  • Заступник директора з наукової роботи Інституту академік Олександр Коноваленко;
  • Провідний науковий співробітник відділу декаметрової радіоастрономії доктор фізико-математичних наук Олександр Станиславський.

Спостереження на телескопі ГУРТ проводили з травня до жовтня 2019 року. Учені розробили метод досліджень еволюції параметрів середовища в середині й зовні залишку наднової Кассіопеї А в часі. Для продовження розвитку цього підходу відновлюють радіотелескоп ГУРТ після дій російських загарбників. Робота над рукописом статті тривала під час оборони Харкова від російської навали.

Як результат, українські науковці визначили величини основних параметрів матерії всередині й зовні залишку наднової зорі, який розташований на відстані приблизно 11 000 світлових років від Землі. Вік об’єкта — 350 років.

  • В Україні створили перший банк довгострокового зберігання еритроцитів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.