Понад 450 студентам заблокували замовлення документів про вищу освіту. Це стосується тих, хто використав схему «польського вступу», повідомили в МОН.

У відомстві це пояснили тим, що студенти, які 2019 року користувалися механізмом «польського вступу» та не здавали ЗНО, не можуть отримати документи про вищу освіту, оскільки вони не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту».

У МОН нагадали, що «польський вступ» — це неофіційна назва схеми, за якою студенти мали змогу обійти ЗНО.

Схема «польский вступ»

Студенти зараховувалися до іноземного закладу вищої освіти й навчалися там рік, а після відновлювалися в українському УВО на старший курс.

Але у 2019 році було до Закону України «Про вищу освіту» внесли правку: додали норму про те, що претенденти на освіту, які хочуть відновитися в українські виші, повинні виконати ті ж вимоги, які виконували студенти при вступі на цю освітню програму в рік вступу.

З’ясувалося, що в деяких виші, усе одно продовжували відновлювати студентів за цією схемою, кажуть у міністерстві.

«Зараз ми не можемо допустити, щоб ці студенти отримали документи про здобуття вищої освіти, адже хочемо бути впевненими у їхній доброчесності та кваліфікації. Саме тому після 4 років набрання чинності відповідною нормою закону МОН заблокувало понад 450 претендентам замовлення документів про вищу освіту, які не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту», — пояснили в МОН.

Студенти зможуть узяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти наступного року, виконавши всі необхідні вимоги.

Читайте також

  • Майже 12 тисяч випускників склали мультитест у Харківській області.
  • 229 випускників Харківщини отримали максимальний бал за НМТ.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!