Міністерство освіти розпорядилося, щоб Інститут модернізації змісту освіти провів повторну експертизу шкільного підручника та переглянув рішення про гриф «рекомендовано МОН» на його обкладинці, зазначила народна депутатка Інна Совсун.

Активісти та правозахисники вважають підручник з основ здоров’я для 8 класу видання авторства І. Д. Беха, Т. В. Воронцової, В. С. Пономаренка, С. В. Страшка шкідливим та небезпечним, прагнучи вилучити його з навчального процесу. За словами Совсун, у ньому міститься токсичний матеріал, який звинувачує жертв насильства в провокаціях. Наприклад, «жертви провокують кривдника короткою спідницею, яскравим макіяжем, походом на дискотеку».

Вміст підручника / Фото: patrioty.org.ua

Вона пропонує розробити тренінги для вчителів із сексуального виховання та запобігання насильству, залучити міжнародні організації, медичних працівників та експертів із сексуального виховання та запобігання гендерному насильству в Україні.

Депутатка також наголосила на необхідності терміново розробити алгоритм реагування на випадки сексуального насильства та домагань — онлайн чи в навчальних закладах, подібний до вже закріпленого в законодавстві алгоритму протидії булінгу.

«Якби я запитав людину, чи треба вивчати правила дорожнього руху? Відповідь буде очевидною. Треба, бо це — питання безпеки. Так само треба дбати про безпеку людини — а це є найголовнішим правом людини, право на життя і здоров’я. І те, що ми маємо неприємні випадки, пов’язані зі злочинами на статевому ґрунті та захворювання, дуже часто це пов’язано з тим, що багато людей просто не знають, як себе правильно поводити», — зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов у етері телемарафону.

Крім цього, 9 лютого на сайті Президента України з’явилася петиція з вимогою розробити та впровадити обов’язковий курс статевого виховання в початковій та середній школах, а також у вищих та професійно-технічних закладах.

Ініціатори — громадський альянс «Політична дія жінок» та ресурс «Гендер у деталях». Автори звернення відзначають, що статеве виховання важливе й може допомогти знизити ризики насильства, рівень злочинності та кількість підліткових вагітностей. Курс статевого виховання має базуватися на культурі згоди на секс.

Зеленський відповів на петицію: доручив Кабміну опрацювати пропозиції, викладені в петиції.

  • Петиція про реєстровані партнерства набрала необхідну кількість голосів.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.