28 березня створили петицію на підтримку законопроєкту, який визначає реєстровані партнерства як добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі.

Менше, ніж за місяць вона набрала необхідні 25 тисяч голосів. Тепер її повинен розглянути Президент Зеленський.

Петицію створив український військовослужбовець Петро Жеруха. У тексті він зазначив, що без цього статусу одностатеві партнери офіційно не вважаються родичами, тому не можуть ухвалити рішення про лікування своєї пари, якщо він чи вона поранені. У випадку ж їхньої смерті, партнер не має право розпоряджатися його чи її тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи соціальний захист з боку держави, як це передбачено для сімей захисників чи постраждалих від війни.

«Ця проблема існує в Україні з моменту Незалежності, але після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року вона лише загострилася, адже українці та українки щодня перебувають у небезпеці, як цивільні, так і військові. Пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб, не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені. Зокрема це стосується одностатевих пар, серед яких — пари ЛГБТ+ військових», — написав він.

10 квітня законопроєкт про цивільні партнерства підтримали у першому комітеті Верховної Ради — Комітеті молоді та спорту. «За» проголосували Андрій Кожем‘якін, Ольга Саладуха, Жан Беленюк. «Проти» та «утримався» — по одному.

21 квітня з’явився документ від Міністерства оборони з пропозиціями щодо законопроєкту. У документі пояснюють, що законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу всупереч Конституції.

  • Улітку 2022 року опублікували петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. У відповіді президент зазначив, що уряд працює над варіантами рішень щодо легалізації таких союзів. Втім, неможливо внести зміни до Конституції під час війни.
  • 13 березня 2023 у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» для забезпечення можливості створення в України союзів, які будуть доступними як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.