Минулого тижня в Дії з’явилася послуга реєстрація шлюбу. За цей час через портал подали понад 1100 заяв про реєстрацію шлюбу, з них 764 уже схвалили, а ще 19 заяв було від одностатевих пар, розповів керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік, пише The Village.

«Це одна з наших найочікуваніших послуг серед користувачів, тому що тепер можна подати заяву про шлюб, не виходячи з дому. Також можна одразу обрати місце, час, формат і зал, де пройде церемонія», — пояснюють у Мінцифри.

Крім того, сьогодні, 7 березня, народна депутатка Інна Совсун подала на реєстрацію законопроєкт «Про інститут реєстрованих партнерств», який розробили за підтримки ГО «ЛГБТ військові за рівні права» та ГО «Точка опори ЮА». У депутатів є п’ять днів, щоби підписати його.

Інна Совсун пояснила, що реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.

«Я впевнена: як суспільство ми дозріли, щоб вирватися з pociйських скрєп і совкового світогляду. Це доводять опитування: 56 % українців повністю і скоріше погоджуються, що ЛГБТ люди повинні мати право на цивільні партнерства», — прокоментувала депутатка.

  • Як подати заявку на шлюб через Дію – читайте в матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.