4 серпня міністр освіти та науки Оксен Лісовий відвідав Харківську область, повідомляють у Харківській ОВА.

У ХОВА зазначають, що міністр ознайомився зі станом навчальних закладів, які були пошкоджені внаслідок російської агресії.

«Важливе розуміння того, наскільки ми забезпечуємо сьогодні якісне дистанційне навчання на Харківщині. Наскільки можемо бути впевненими в тому, що освітяни забезпечені й ґаджетами, і кадрами», — прокоментував Лісовий. 

У області є 107 захисних споруд, включаючи 7 бомбосховищ і 100 протирадіаційних укриттів, зазначають у ХОВА. Найпростіші укриття облаштовані у 216 закладах. Загалом, у Харківській області нараховується понад 1604 навчальних заклади.

Для облаштування укриттів з держбюджету виділили 224 млн грн. Для повноцінного облаштування укриття, яке відповідає всім безпековим вимогам, необхідно від 15 до 18 мільйонів гривень.

Читайте також

12 липня очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що у Харкові немає жодної школи, яка обладнана укриттям, що відповідає безпековим нормам (ДБН). Усупереч цьому, 13 липня в етері телемарафону «Єдині новини» мер Харкова Ігор Терехов, зазначив, про що у місті готове 51 укриття, ще 21 укриття облаштовують. Він також зазначив, що діти навчатимуться офлайн лише за згоди батьків. Втім, більшість батьків обирають навчання онлайн для своїх дітей.

Рішенням Ради безпеки та оборони в Харківській області було дозволено розпочати офлайн-навчання у закладах освіти області, зокрема в Лозівському та Красноградському районах. Проте, остаточно формат навчання обирає кожен навчальний заклад окремо. У Лозівській громаді проводять опитування щодо формату навчання у школах з 1 вересня.