У місті немає укриттів у навчальних закладах, які відповідають вимогам наказу про захисні споруди для цивільних (ДБН В.2.2-5-97). Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

«Поправте мене, але я не знаю такої школи у місті Харкові, в якій є захисна споруда, яка відповідає цим нормам. Їх немає просто. Це сигнал для органів місцевого самоврядування працювати над тим, щоб цих захисних споруд з’являлося все більше і більше», — сказав начальник ХОВА.

З вересня 2023 року на 90% навчання в місті здійснюватиметься в дистанційному форматі.

Школи, де захисних споруд немає або вони знаходяться у напівпідвальних приміщеннях, прийдеться розібрати, щоб збудувати відповідні укриття. У такому випадку, укриття будуватимуться поряд з навчальним закладом. Вартість таких споруд буде варіюватися від 20 до 70 мільйонів гривень, залежно від кількості людей, для яких вони призначені.

Читайте також

  • 224 мільйони гривень виділили на ремонт укриттів у навчальних закладів Харківської області у 2023 році. Для повноцінного облаштування укриття, яке відповідає всім безпековим вимогам, необхідно від 15 до 18 мільйонів гривень. Відповідно за ці кошти можна відремонтувати від 12 укриттів у навчальних закладах.
  • Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Головного управління ДСНС України у Харківській області Сергій Чабань, працівники ДСНС перевірили 120 укриттів у навчальних закладах Харкова та області. Придатними виявилися 82 споруди, 7 із них у місті.
  • У Харківській області офлайн-навчання з 1 вересня може розпочатися у Лозівському та Красноградському районах.