Понад 8 тисяч осіб було знайдено, 60% з них перебувають або перебували в полоні.

До Єдиного реєстру зниклих безвісти внесли інформацію про 24 тисячі осіб, з них про приблизно 7 тисяч немає жодної інформації. Про це під час брифінгу в Mediacenter заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

За його даними, понад 8 тисяч осіб за цей час було знайдено, з них 60% живі й перебувають або перебували в полоні. Крім того, є інформація про майже 8 тисяч осіб, про яких відомо можливе місце їх перебування або місце загибелі.

Наразі жодної інформації немає про приблизно 7 тисяч зниклих безвісти. Також, за інформацією уповноваженого, зараз розшукують понад 300 осіб, зниклих безвісти з 2014 року.

Що таке Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин?

Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин запрацював 2 травня 2023 року. До нього потрапляють особи, рідні яких, звертаються з заявами про зникнення до Національної поліції та до Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти. Включення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина вважається зниклою безвісти за особливих обставин.

Читати також:

  • Омбудсмен розповів, скільки українських дітей депортувала РФ.
  • Зниклі безвісти: додатки, ініціативи та платформи для пошуку дітей.
  • Харківський координаційний штаб звільнив 16 українців з полону за 3 місяці.