224 мільйони гривень виділили на ремонт укриттів у навчальних закладів Харківської області у 2023 році, повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

Для повноцінного облаштування укриття, яке відповідає всім безпековим вимогам, необхідно від 15 до 18 мільйонів гривень. Відповідно за ці кошти можна відремонтувати від 12 укриттів у навчальних закладах.

«Після використання цих коштів, ми плануємо звернутися за додатковим фінансуванням для Харківщини з різних джерел. Серед них міжнародні партнери, міжнародні фонди, фонд “Відновлення”, Міністерство інфраструктури та Агенція відновлення. Вже зараз ми проводимо перемовини з цими організаціями з метою включення наших проєктів до їхніх програм», — зазначив Синєгубов.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Школи, де захисних споруд немає або вони знаходяться у напівпідвальних приміщеннях, прийдеться розібрати, щоб збудувати відповідні укриття. У такому випадку, укриття будуватимуться поряд з навчальним закладом. Вартість таких споруд буде варіюватися від 20 до 70 мільйонів гривень, залежно від кількості людей, для яких вони призначені.

Читайте також

  • Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки Головного управління ДСНС України у Харківській області Сергій Чабань, працівники ДСНС перевірили 120 укриттів у навчальних закладах Харкова та області. Придатними виявилися 82 споруди, 7 із них у місті.