У рамках програми «єВідновлення» мешканці Харкова отримали майже 502 мільйони гривень на ремонт пошкоджених домівок.

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради.

Загалом до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 13,2 тисячі звернень на відшкодування збитків, завданих російськими обстрілами.

Подати заявку на компенсацію можна через застосунок «Дія», а також звернувшись до будь-якого ЦНАПу міста Харкова або нотаріуса. Покрокова інструкція з отримання фінансової допомоги від держави за програмою «єВідновлення» можна за посиланням.

Нагадаємо, що основною проблемою під час формування заявок за програмою «єВідновлення» — відсутність у людей сучасних правовстановлюючих документів на житло, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських під час брифінгу.

За його словами, в багатьох документи ще радянського зразка 1960-1970-х років. Щоб подати заявку на компенсацію, потрібен витяг з державного реєстру речових прав на нерухомість сучасного зразка. Це забирає час, адже люди мають підтвердити через нотаріуса чи реєстратора чинність своїх документів.

Іншою проблемою є відсутність на місці самих заявників – власників пошкодженого житла. Вони або перебувають за кордоном, або в інших регіонах України. Комісія не має права розглядати заявку без присутності власника, тому це ускладнює процес отримання компенсацій.

Читайте також

  • «Окупанти їхали й стріляли по хатах»: історія однієї вулиці в Пісках-Радьківських. Журналісти Ґвара Медіа відвідали село в Ізюмському районі до річниці деокупації, аби зафіксувати труднощі, перед якими постають місцеві.