Уряд України виділяє додаткові 3,8 мільярда гривень на продовження будівництва оборонних укріплень по всій лінії фронту.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, найбільше фінансування — 1,7 млрд грн — спрямують на Харківську область для посилення фортифікацій в регіоні. Ще 1,5 млрд грн отримає Сумська область.

«Додатковий ресурс також надійде до Донецької, Херсонської та Миколаївської областей. Загалом від початку року Уряд вже виділив майже 30 млрд грн на будівництво та облаштування оборонних рубежів по всій лінії фронту», — наголосив Денис Шмигаль.

За словами Шмигаля, роботи з фортифікації тривають цілодобово, і вже видно їхні результати. «Ми посилюємо обороноздатність України на всіх напрямках», — написав він.

9 квітня Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Харківської області ознайомився з процесом зведення оборонних споруд та укріплень поблизу кордону з Росією. Проєкт розробило Міністерство оборони України, урахувавши досвід бійців на першій лінії захисту. Президент вручив державні нагороди військовослужбовцям, які відзначились під час оборони Харківщини та на Бахмутському напрямку.

За словами начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, фортифікації складаються з розгалуженої системи траншей, бліндажів та інших видів укриттів. У регіоні облаштовують загороджувальні рубежі: бетонні піраміди, «зуби дракона», протитанкові рови. Читайте у репортажі, як будують укріплення на Харківщині.

Мінування є найбільшою проблемою, адже територія, на якій будують оборонні споруди треба очистити від вибухонебезпечних предметів, а друга проблема – великі обсяги робіт, яка мають реалізувати і прослідкувати за підрядниками, повідомив Синєгубов.

Читайте також

  • Над будівництвом фортифікаційних споруд на Харківщині працює близько 700 людей
  • З початку повномасштабної війни на фортифікації Харківщини виділили понад 5 млрд грн