Російські повстанці з Легіону «Свобода Росії» та Російського добровольчого корпусу розповіли, звідки вони беруть зброю для обмежених операцій на території РФ. Про це на пресконференції в Києві заявили представник ЛСР Олексій Барановський і командир РДК Денис Whiterex Нікітін, повідомляє журналіст Ґвара Медіа.

За словами добровольців, їхні підрозділи вже мають зброю, яка належить їм як штатним з’єднанням Інтернаціонального легіону.

«Коли ми перебуваємо на території України, ми – військовослужбовці української армії та прирівнюємося в усіх правах та обов’язках в усьому до військовослужбовців українців. Тоді коли ми йдемо на територію Росії, ми вже не військовослужбовці ЗСУ, ми – громадяни Росії, які взяли в руки зброю», – пояснює Олексій Нікітін.

Російські добровольці додають, воюють трофейною зброєю та технікою українського виробництва.

Командир РДК Денис Нікітін Whiterex з іронією розповідає, що «ні в якому разі не варто недооцінювати сучасні військторги. Ви знаєте, ще з 2014 року в сучасному військторзі можна купити стрілецьку зброю, танки, реактивні системи залпового вогню».

Нікітін розповів про останній випадок, коли у повстанців з’явився броньовик «Ахмат». Тепер за його словами, у підрозділу є і броньований «Тигр», а також торік з КПП «Грайворон» вдалося затрофеїти БТР-82А.

12 березня 2024 року у ЛСР, заявили, що три підрозділи – власне Легіон «Свобода Росії», Російський добровольчий корпус та Сибірський батальйон перетнули державний кордон і зайшли на територію Грайворонського району Бєлгородської області та Курської області РФ.

Ґвара Медіа не може ані підтвердити, ані спростувати слова російських повстанців щодо трофейної техніки ЗС РФ.

Цю операцію прокоментував очільник ГУР МО Кирило Буданов, який 16 березня під час телемарафону «Єдині новини» зазначив, що Україна «в міру можливостей» допоможе російським добровольцям, але зазначив, що це – внутрішня справа росіян.

Читайте також

За час обмеженої спеціальної операції добровольчих сил у Бєлгородській та Курській області РФ бійці Легіону «Свобода Росії» взяли у полон 37 російських військовослужбовців. Про це під час пресконференції розповів оператор БПЛА, доброволець Легіону Олексій Барановський «Лютик».