До суду направили обвинувальний акт стосовно 38-річного чоловіка, який, за даними правоохоронців, допомагав окупантам налагоджувати енергогосподарство під час окупації Куп’янщини.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, підозрюваний — мешканець села Підгорівка Старобільського району Луганської області. Чоловік, маючи досвід роботи у сфері топлива, енергетики та вугільної промисловості, застосував свої знання і навички в роботі на окупантів.

Правоохоронці уточнили, що в липні 2022 року чоловік приїхав у Куп’янськ і обійняв посаду «и. о. заместителя начальника «Управления топлива, энергетики и угольной промышлености» в окупаційній адміністрації.

Підозрюваний звітував перед вищим керівництвом про виконання розпоряджень і вказівок, контролював роботу підлеглих працівників, проводив наради, а також узгоджував бюджет для виплати заробітної плати в російських рублях. Також обвинувачений погоджував плани розвитку енергогосподарства й підвищення ефективності виробництва підприємств, розглядав пропозиції щодо їх реконструкцій і в цілому вживав усіх заходів для налагодження енергетичної структури на захопленій збройними силами РФ території, йдеться в повідомленні.

Після деокупації чоловік втік на непідконтрольні Україні території і наразі переховується від слідства, його оголошено в розшук. Чоловіка судитимуть заочно в Червонозаводському районному суді Харкова.
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також

  • На Харківщині підозру отримав чоловік, який «зливав» адреси учасників АТО росіянам.