Під час окупації регіону підозрюваний також став помічником одного з гауляйтерів. 

Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру жителю Козачої Лопані, який під час окупації регіону став помічником місцевого гауляйтера та передав росіянам адреси учасників АТО. 

«Підозрюваний «зливав» російським військовослужбовцям адреси проживання учасників АТО та мешканців з активною проукраїнською позицією. Після цього окупанти влаштували «нальоти» потерпілим та проводили у них вдома “обшуки”», – ідеться в повідомленні.

За даними правоохоронців, чоловік також наводив росіян на помешкання заможних односельчан. Підозрюваний та російські військовослужбовці приходили до приватних домоволодінь та грабували людей. Крадене ділили між собою, а частину майна росіяни вивозили до РФ.

Після деокупації підозрюваний залишився у селищі. Його було викрито та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Підозрюваний / Фото: Харківська обласна прокуратура

Усього на Харківщині повідомили про підозру вже понад 1000 особам у рамках проваджень за фактами державної зради, колабораційної діяльності, поширення інформації про переміщення ЗСУ.

Прокуратура оголосила 182 підозри за фактами державної зради, 738 через колабораційну діяльність, 61 підозра оголошена особам, які співпрацювали з Російською Федерацією. Також 39 підозр оголошено за поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних Сил України.

Усього, за інформацією Фільчакова, уже направлено обвинувальні акти стосовно 717 осіб. Наразі судом розглянуто та призначено покарання 382 особам, з них засуджено 338 колаборантів, 16 зрадників та 17 коригувальників вогню.

Читайте також

  • Експоліціянта судитимуть за передачу даних Росії про військових ЗСУ.
  • Росія вивезла з окупованих територій Харківщини 743 дитини.