Американська розвідка насправді не робила песимістичних прогнозів щодо війни в Україні. У Пентагоні не вважають, що надана зброя не виправить ситуацію на фронті на користь ЗСУ. Цю маніпуляцію розповсюдили російські видання newizv.ru, ПРИСП.РУ та інші.

Суть маніпуляції

Передумовою для неї став матеріал CNN, в якому йдеться, що російські війська нині отримують перевагу на сході України, тому що вони навчились на помилках, допущених на попередніх етапах вторгнення.

В самій статті розповідають: на даному етапі війни США не очікують, що надана Україні зброя негайно змінить ситуацію на полі бою. Але російські пропагандисти вирішили вирвати фразу з контексту, перекрутити її і написати “працівники адміністрації Байдена вважають, що тяжка зброя, яку США та їхні союзники планують надати, не допоможе Україні повернутись до попередніх кордонів”.

Тобто, пропагандисти не пишуть про те, що частина зброї, зокрема реактивні системи залпового вогню HIMARS, вже була отримана Україною. Так само вони просто ігнорують той факт, що йдеться про негайну зміну ситуації на фронті.

“Радники президента Джо Байдена вже дискутують між собою про те, чи президент України Володимир Зеленський має змінити своє визначення «перемоги» з поправкою на можливе скорочення території його країни”, — пишуть пропагандисти.

Але в матеріалі CNN немає ні цитати, ні натяку на подібну фразу.

Тобто, її російські медіа просто приписали, аби запевнити свою аудиторію: навіть країни Заходу вже змушують Зеленського піти на поступки.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв (в тому числі і CNN), що Україна не буде відмовлятися від території в східній частині країни, щоб припинити війну з росією.

Також CNN додає, що попри надання Україні зброї, США та НАТО починають усвідомлювати обмеження своїх власних запасів певної зброї, включаючи зенітні ракети та протитанкові ракети Javelin:

“Ці системи озброєння мають власні складні лінії постачання, а це означає, що для заміни тисяч таких ракет, які вже постачаються українським силам, можуть знадобитися роки”.

Саме тому спостережна служба Міністерства оборони США розпочала оцінку планів міністерства щодо поповнення власних боєприпасів і обладнання, оскільки воно продовжує постачати значні обсяги в Україну, додають у медіа.

Висновок

Отже, російські медіа вчергове вирвали фрази з контексту, ще й додали до неї власну інтерпретацію, яка суперечить повній картині в першоджерелі. росія робить це для того, аби посіяти зневіру та зманіпулювати думкою про те, що Захід запевнятиме Україну поступитися територіями.

Нагадуємо! Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи будь-яку іншу інформацію — надсилайте її у наш фактчек-бот “Перевірка”. Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.