Оператор мобільного зв’язку «Київстар» повідомляє про поступове відновлення роботи мережі після потужної хакерської атаки. За словами компанії, вже запрацював мобільний інтернет у деяких областях України.

За минулу добу фахівцям компанії вдалося відновити міжнародний роумінг, усунути проблеми з обривами дзвінків, а також майже повністю налагодити роботу «Домашнього інтернету».

Станом на зараз працює понад 95% базових станцій мобільного зв’язку на підконтрольній території.

Збій роботи мобільного оператора «Київстар»

Вранці 12 грудня абоненти масово почали скаржитися на відсутність мобільного зв’язку та доступу до інтернету. Також перестав працювати сайт компанії та мобільний додаток. У компанії мобільного оператора підтвердили, що стали жертвою «потужної хакерської атаки».

Національний роумінг не працює через технічний збій в мережі Київстар, що блокує передачу інформації про абонентів іншим операторам. Тож користувачі оператора не можуть перейти на інших операторів через внутрішній роумінг, повідомила пресслужба Мінцифри Громадському.

Збій також частково впливає на роботу деяких терміналів та банкоматів «ПриватБанку», як повідомив речник банку. Проблема стосується терміналів, які використовують мобільні картки від оператора.

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на Київстар.

Раніше російські хакери із так званої групи «Солнцепек» взяли на себе повну відповідальність за кібератаку на «Київстар», відповідна інформація зʼявилася в одноіменному телеграм-каналі. Вони заявили, що нібито знищили 10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних і резервного копіювання. Свою атаку аргументували тим, що компанія нібито забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи й силові структури України.

У компанії «Київстар» спростували витік персональних даних абонентів.

Читайте також

  • Шахраї обіцяють грошову компенсацію за відсутність зв’язку — МВС
  • СБУ спільно з «Київстаром» працює над відновленням пошкодженої мережі
  • Збій «Київстару» не вплинув на українських військових — командування Сухопутних військ