Телекомунікаційна компанія «Київстар» відновлює послуги для абонентів після хакерської атаки. Наразі працюють голосовий зв’язок, мобільний інтернет, домашній інтернет, VPN.

Про це повідомила речниця компанії Ірина Леліченко в коментарі ЕП.

Планується якнайшвидше також запустити послугу SMS та відновити машино-машину взаємодію (M2M), яку використовують для безпеки бізнесу.

У компанії заявили, що нарахування компенсацій абонентам, які не могли користуватися послугами через атаку, буде здійснено лише після повної стабілізації мережі й запуску всіх послуг.

Збій роботи мобільного оператора «Київстар»

Вранці 12 грудня абоненти масово почали скаржитися на відсутність мобільного зв’язку та доступу до інтернету. Також перестав працювати сайт компанії та мобільний додаток. У компанії мобільного оператора підтвердили, що стали жертвою «потужної хакерської атаки».

Національний роумінг не працює через технічний збій в мережі Київстар, що блокує передачу інформації про абонентів іншим операторам. Тож користувачі оператора не можуть перейти на інших операторів через внутрішній роумінг, повідомила пресслужба Мінцифри Громадському.

Збій також частково впливає на роботу деяких терміналів та банкоматів «ПриватБанку», як повідомив речник банку. Проблема стосується терміналів, які використовують мобільні картки від оператора.

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на Київстар.

Раніше російські хакери із так званої групи «Солнцепек» взяли на себе повну відповідальність за кібератаку на «Київстар», відповідна інформація зʼявилася в одноіменному телеграм-каналі. Вони заявили, що нібито знищили 10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних і резервного копіювання. Свою атаку аргументували тим, що компанія нібито забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи й силові структури України.

У компанії «Київстар» спростували витік персональних даних абонентів.

Читайте також

  • Шахраї обіцяють грошову компенсацію за відсутність зв’язку — МВС
  • Збій «Київстару» не вплинув на українських військових — командування Сухопутних військ