Міністри фінансів країн «Великої сімки» ухвалили резолюцію, що обмежує граничні закупівельні ціни на російську нафту.

Про це йдеться на сайті британського уряду.

Країни G7 мають намір запровадити повну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі – надання таких послуг буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти закуповуються за ціною нижче встановленої межі.

Автори резолюції закликали й інші країни запровадити цінову межу на російські енергоносії, а нафтовидобувні країни – збільшити видобуток нафти, щоб замінити російський ринок. Обмеження цін стане корисним насамперед для небагатих країн, які страждають від дорожнечі на енергетичному ринку.

«Ми прагнемо створити широку коаліцію, щоб максимізувати ефективність, і закликаємо всі країни, які все ще прагнуть імпортувати російську нафту та нафтопродукти, взяти на себе зобов’язання робити це лише за цінами на рівні цінової межі чи нижче», – йдеться у повідомленні.

Міністри заявили, що планують запровадити обмеження цін відповідно до термінів запровадження санкцій Європейського Союзу щодо російської нафти, які мають набути чинності 5 грудня. 

Нагадаємо, що вчора Європейський союз призупинив дію угоди з росією, яка спрощує видачу шенгенських віз.