Європейський союз призупинив дію угоди з росією, яка спрощує видачу шенгенських віз, але про повну заборону на видачу документів не йдеться. Пояснюється це тим, що ще немає одностайності серед країн щодо цього питання.

Про це заявив верховний представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції в Празі.

Зупинення угоди теж матиме вплив – підвищаться витрати від 35 до 80 євро, оскільки збільшиться час обробки віз, вимагатиметься більше документації.

Верховний представник зазначив, що це значно зменшить кількість нових віз, виданих державами-членами ЄС, адже отримати дозволи на в’їзд буде складніше, тому очікується, що кількість нових відвідувачів буде суттєво зменшено.

«Такий спільний підхід буде запобігати потенційному візовому шопінгу росіян, які їдуть сюди і намагаються шукати кращих умов. Ми не хочемо відрізати тих росіян, які проти війни в Україні», – заявив Жозеп Боррель.

Він також додав, що ЄС погодилася, що паспорти, видані російською владою на окупованих територіях України, не будуть визнані.

Проти візових санкцій виступають Угорщина, Німеччина, Франція, Греція, Кіпр, Італія, Іспанія, Португалія та деякі інші країни. Водночас Польща, Естонія, Литва та Латвія оголосили, що на національному рівні обмежать видачу віз громадянам рф.

Крім того, Польща, Фінляндія та країни Балтії назвали в’їзд громадян рф загрозою громадській безпеці.