У Чугуївському міському суді Харківської області розглядатимуть справу експоліцейської з Харківщини щодо співпраці з окупаційною владою.

Відповідний обвинувальний лист затвердила та направила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, у травні 2022 року, коли Вовчанськ був під російською окупацією підозрювана добровільно обійняла посаду «начальника отдела кадрового обеспечения» в псевдополіції. До цього жінка працювала поліцейською сектору реагування патрульної поліції відділу поліції № 1 Чугуївського РУП ГУНП у Харківській області.

В обов’язки підозрюваної входило: проводити співбесіди з кандидатами на працевлаштування, складати проєкти трудових договорів, формувати та оновлювати списки особового складу та резерву на посади. Крім того, вона здійснювала переклад документів, необхідних для отримання паспортів РФ, з української мови на російську.

«Також «начальниця» проводила службові розслідування за фактами порушення службової дисципліни співробітниками незаконно створеного окупантами відділу поліції.

Згодом вона отримала нову посаду та стала вже «и.о. инспектора ДПС отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения УВД ВГА Харьковской области», фактично продовжуючи виконувати функції «кадровички» в окупаційній поліції», — йдеться в повідомленні.

Підозрювана знаходиться на території РФ. ЇЇ оголошено в розшук. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також

  • Мешканці Куп’янського району оголосили підозру за співпрацю з окупаційною владою.