Служба безпеки заочно оголосила підозру мешканці Куп’янського району на підставі зібраних доказів щодо її роботи на росіян.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

За даними слідства, із серпня до вересня 2022 року підозрювана очолювала так зване «Великобурлуцьке відділення територіального центру соціального обслуговування військово-цивільної адміністрації Куп’янського району». На новій посаді жінка отримувала в окупаційній адміністрації так звану «гуманітарну допомогу», організовувала її розповсюдження серед місцевих жителів та своїх підлеглих.

«В додаток до «гуманітарки», через цей «центр» розповсюджувалася ворожа пропагандистська газета «Харьков Z», у матеріалах, якої заперечувалася збройна агресія РФ проти України та пропагувалася легітимність окупаційної влади», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що на цій керівній посаді підозрювана виконувала й інші організаційно-розпорядчі функції: брала участь у нарадах керівництва окупаційної влади, проводила збори підлеглих, приймала на роботу нових працівників та організовувала їх роботу.

Напередодні деокупації Куп’янського району жінка втекла до Росії. Наразі вирішується питання щодо оголошення її в розшук.

«Крім основного покарання за такий злочин у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років, до винної будуть застосовані ще й додаткові покарання — позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років, а також конфіскація майна», — зазначив Владислав Абдула.

Читайте також

  • Судитимуть харків’янина, який поширював російську пропаганду в інтернеті.