На останній сесії міськради було перейменовано 65 топонімів. Серед них – і колишня вул. Пушкінська, яка тепер носить ім’я Григорія Сковороди.

Усі топоніми в Харкові, назви яких пов’язані з Росією та її союзниками, планують перейменувати впродовж кількох місяців. Про це сьогодні, 30 січня, в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов.

Він нагадав, що на останній сесії міськради було перейменовано 65 топонімів. Серед них – і колишня вулиця Пушкінська, яка була перейменована на честь Григорія Сковороди.

«Це викликало позитивну реакцію у мешканців Харкова. Нам слід перейменувати ще багато топонімів. І ми зробимо це протягом 3-4 місяців. Це дуже скрупульозна робота, яка проводиться щодня», – наголосив Ігор Терехов.

За словами мера, перейменування топонімів відбувається в Харкові з вивченням громадської думки. Зокрема, на сайті міськради регулярно проводяться відповідні опитування.

Перейменування Пушкінської

Нагадаємо, що міський голова Ігор Терехов, ввечері 24 січня повідомив, що після останніх обстрілів центра Харкова вирішив перейменувати Пушкінську.

«До вчорашнього дня я не поспішав із рішенням змінити назву вулиці Пушкінської. Я, як і багато харків’ян, завжди відчував, що Пушкін — це не про сучасну Росію, не про ту реальність, яку путінський режим намагається насаджувати, використовуючи велич історичних постатей для своєї вигоди. Але після того, як ворог завдав жахливих ударів по нашому місту, забрав життя невинних і перетворив будинки на руїни, ми бачимо реальну ціну таких рішень», — написав він у своєму телеграм-каналі.

Він запропонував перейменувати вулицю на честь Григорія Сковороди: «Я пропоную дати вулиці ім’я нашого великого земляка — Григорія Сковороди. Людини, чия філософія життя та свободи була в корені протилежною імперським амбіціям. Він учив нас цінувати життя та свободу кожної людини, і ці принципи є найкращою відповіддю на виклики, з якими ми зараз стикаємося», — пояснив мер Харкова.

2 липня 2022 року в етері «Радіо Свобода» Терехов зазначив: «У чому винен Пушкін, що народився Путін? Тим більше Пушкін – всесвітньо відомий поет, так само як і Лермонтов. Є й інші видатні поети, письменники, художники. Не треба усіх під один гребінець… Ми вчилися на чудових поемах Пушкіна і Лєрмонтова. І Пушкінська залишиться Пушкінською. У нас є вулиця Пушкінська, у нас є станція метро імені Пушкіна. Це нехай залишається».

8 травня 2022 року видавництво Vivat запропонувало перейменувати вулицю Пушкінську на честь Григорія Сковороди. 

Читайте також

  • У Харкові перейменували вулицю Пушкінську та ще 64 топоніми: деталі.
  • У Слобожанській громаді на Харківщині перейменували вулиці: перелік нових топонімів.