76 проєктів відновлення багатоквартирних житлових будинків розпочали реалізувати торік у межах Регіональної програми відновлення, розвитку та підтримки життєзабезпечення Харківської області на період дії воєнного стану в Україні.

Про це повідомив під час етеру національного телемаратону «Єдині новини» заступник начальника Харківської ОВА Роман Семенуха.

«Наразі [деокуповані — ред.] території можна відносно вважати тилом, тому там безпечно проводити відновлювальні роботи. Протягом понад двох років говоримо, що війна — це не перешкода для того, щоб інвестори приходили на Харківщину. Можна відновлювати не лише житло, але й бізнес», — сказав Роман Семенуха.

Зокрема, зазначив Семенуха, бізнес Харківщини зможе отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток власної справи від 50 тис. гривень до 500 тис. гривень. Також нещодавно Кабмін ухвалив рішення щодо зниження податкового навантаження на підприємців. Рішення стосується бізнесу, який продовжує працювати в Харківській області.

«Мова йде про єдиний податок, орендну плату, податок на нерухоме майно та землю. Тобто максимально, наскільки це можливо, держава і органи місцевого самоврядування сприяють існуванню і подальшому функціонуванню бізнесу», — прокоментував заступник начальника ХОВА.

Окрім того, Семенуха додав, що Росія продовжує розповсюджувати ІПСО щодо захоплення Харкова та закликав довіряти лише перевіреним джерелам.

Нагадаємо, за програмою компенсації житла, зруйнованого внаслідок російської агресії, мешканці Харківщини придбали 277 квартир та 79 приватних будинків, найбільшу кількість з яких куплено у Харкові та Чугуївській громаді.

Читайте також