За програмою компенсації житла, зруйнованого внаслідок російської агресії, мешканці Харківщини придбали 277 квартир та 79 приватних будинків, найбільшу кількість з яких куплено у Харкові та Чугуївській громаді.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

Там зазначили, що мешканці Харківської області придбали житло на суму 595 млн грн. З них 584,5 млн грн оплачено житловими сертифікатами. Загалом сформовано 1835 сертифікатів на суму 2,6 млрд грн як компенсацію за знищене майно.

На програму «єВідновлення» подано 32 473 заяви на ремонт пошкодженого житла. Найбільше заяв від мешканців Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів. У межах цієї програми 18 077 заявників вже отримали 1,6 млрд грн на ремонт житла. Ухвалено рішення про компенсацію для 1091 заявника на суму 187 тис. грн.

Харків та область є лідерами за кількістю заяв на відшкодування збитків, завданих їхньому житлу російською агресією, за програмою «єВідновлення», повідомила Олена Шуляк.

Нагадаємо, у рамках програми «єВідновлення» мешканці Харкова отримали майже 502 мільйони гривень на ремонт пошкоджених домівок. Загалом до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 13,2 тисячі звернень на відшкодування збитків, завданих російськими обстрілами.

Подати заявку на компенсацію можна через застосунок «Дія», а також звернувшись до будь-якого ЦНАПу міста Харкова або нотаріуса. Покрокова інструкція з отримання фінансової допомоги від держави за програмою «єВідновлення» можна за посиланням.

Читайте також

  • «Окупанти їхали й стріляли по хатах»: історія однієї вулиці в Пісках-Радьківських. Журналісти Ґвара Медіа відвідали село в Ізюмському районі до річниці деокупації, аби зафіксувати труднощі, перед якими постають місцеві.