Основна ціль армії РФ на цьому відтинку фронту – відкинути українські сили від державного кордону з Бєлгородською областю вглиб Харківської та наблизитися до Харкова на радіусі дії артилерії, повідомляють у новому зведенні аналітики Інституту вивчення війни.

Російські війська продовжували наступальні операції на півночі Харківської області 20 і 21 червня, але не досягли жодних підтверджених успіхів.

У Генштабі ЗСУ заявили, що ввечері 20 червня російські війська провели наземні атаки на північ від Харкова в районі Липців і на північний схід від Харкова в районі Вовчанська і Тихого (схід від Вовчанська). 21 червня російські війська не проводили активних наступальних операцій на цьому напрямку, а натомість завдали ударів з Бєлгородської області з використанням керованих планерних бомб.

ISW цитує голову Нацполу в Харківській області Володимира Тимошка, який зазначав Начальник поліції, що російські війська випустили 17 керованих планерних бомб по позиціях українських сил на північ і північний схід від Харкова станом на 12:00 21 червня.

Аналітики посилаються на прокремлівських військкорів, які стверджують, що українські війська продовжують контратаки в районі Глибокого (на північ від Липців), а також підтверджують інтенсивні бої в районі Вовчанська. Один з яких повідомляв, що російські сили захопили весь Вовчанський агрегатний завод, а інший стверджував, що російські сили захопили територію в північній частині агрегатного заводу, в тому числі біля дитячої музичної школи.

Інститут звертає увагу на твердження російських джерел щодо ймовірної окупації Тихого, однак не знайшов візуальних доказів присутності російських сил у цьому населеному пункті та продовжує вважати, що українські сили нещодавно відновили контроль над цим населеним пунктом.

На цю тему

З Харківської області евакуйовують маломобільних людей та сім’ї з дітьми — фоторепортаж. З Липецької та Вовчанської громад Харківщини почали евакуацію маломобільних людей та сімей з дітьми до Закарпаття. 21 червня відправився перший рейс з 13 людьми.

З небезпечних районів Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямків евакуйовано близько 12 тисяч людей. Темпи евакуації знизились майже до нуля, оскільки за словами начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, ті мешканці, хто мав бажання виїхати, вже евакуйовані та розміщені у Харкові та інших населених пунктах області.