Наразі з небезпечних районів Липецького, Вовчанського та Куп’янського напрямків евакуйовано 11 670 людей.

На сьогодні темпи евакуації знизились майже до нуля, оскільки ті мешканці, хто мав бажання виїхати, вже евакуйовані та розміщені у Харкові та інших населених пунктах. Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Навіть коли населений пункт постійно обстрілюють люди неохоче виїжджають, лише коли вже є пряма загроза окупації, як це було в Липецькій та Вовчанській громадах», – розповів він.

Зараз, за словами Синєгубова, готується план евакуації по Золочевському напрямку. Після оголошення примусової евакуації родин з дітьми, вже вдалося вивезти 120 сімей.

«Це родини, де є діти-сироти або діти позбавлені батьківського піклування. Крім того, з Липецького та Куп’янського напрямку вивезли понад 500 людей з інвалідністю, які були обмежені в пересуванні», – повідомив начальник ХОВА.

Також він розповів, що найгарячішим залишається Куп’янський напрямок. Зараз ХОВА знову переглядає дані про те, скільки людей залишилось там в небезпечних районах. Синєгубов повідомив, що можливо на Куп’янському напрямку буде оголошена примусова евакуація, тому що російські війська інтенсивно обстрілюють саме цивільне населення.

Нагадаємо, начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов не підтвердив інформацію щодо фактів вивезення мешканців частини Липецької громади російськими військами до РФ.

На цю тему

Із Золочівської громади евакуйовують всіх дітей на випадок наступу російської армії. Нині ситуація на кордоні вже не така загрозлива, як минулого тижня, але «краще підстрахуватися». Про це повідомив начальник селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.