Російське військо просунулося не більше ніж на 8 км від кордону в Харківській області.

За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) темп російського наступу продовжує знижуватися.

«Окупанти спочатку захопили райони, які, як тепер підтвердили українські офіційні особи, були менш захищеними. Президент України Володимир Зеленський та українські військові заявляли, що ВСУ частково стабілізували ситуацію на півночі Харківської області, що межує з РФ», — сказано в повідомленні.

З української сторони зазначають, що російські сили намагаються досягти тактичних успіхів у районі населених пунктів Лук’янці та Вовчанськ, але контратаки ЗСУ та удари артилерії та безпілотників не дають їм закріпитися в цих районах.

Аналітики Інституту вивчення війни оцінюють, що російські окупанти просунулися не більше ніж на 8 кілометрів від кордону в північній частині Харківської області та планують створити «буферну зону», а не просуватися вглиб Харківщини.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • На Харківському напрямку українські військові відбили 4 атаки