Фейк. Ілона Маска внесли до бази «Миротворця»

Владислав Герасименко - 06 Жовтня 2023 | 08:54

Сайт української громадської організації «Миротворець» вже втретє за осінь стає об’єктом наших досліджень. Так, ми вже спростовували присутність в його онлайн-базі Папи Римського та Президента Польщі Анджея Дуди. Цього разу, до «ворогів України» нібито внесли американського бізнесмена Ілона Маска. Чи дійсно це так — дізнавайтеся у нашому матеріалі.

Що сталося?

2 жовтня 2023 Telegram-канал «Военный обозреватель» оприлюднив нібито скриншот з сайту «Миротворця» з профілем Ілона Маска.

«До бази українського “Миротворця внесли американського бізнесмена Ілона Маска, компанія якого фактично забезпечила ЗСУ стійким супутниковим зв’язком», йдеться в описі скриншоту.

Зауважимо, що саме 2 жовтня, Ілон Маск у соцмережі X (колишньому Twitter) розмістив фотомонтаж з обличчям президента України Володимира Зеленського і текстом «коли пройшло 5 хвилин, а ти ще не просив мільярд доларів допомоги».

«Миротворець»  центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного права. Сайт та громадська організація, що публікує дані людей, які, на думку авторів ресурсу, є ворогами України. Сайт створено у грудні 2014 року українським політиком та активістом Георгієм Тукою

Також цю новину поширили низка інших пропагандистських Telegram-каналів, таких як: «Оптимистка в штатском 🇷🇺», «Выпускайте Кракена!», «Новости и Сводки ДНР», «ZERGULIO🇷🇺», «Павел Онищенко», «Nina VATT 🇷🇺», «Первый Патриотический» та «VOBLYA».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Щоб перевірити правдивість вищенаведеної інформації, ми зайшли на сайт «Миротворця», та ввели до пошукового рядка дані Ілона Маска українською та англійською мовами (Elon Musk). Натомість отримали відповідь, що такого об’єкта немає в «Чистилищі».

Висновок: фейк

Читайте також:

  • Фейк. Папу Римського внесли до «Миротворця»;
  • Фейк. Президента Польщі Анджея Дуду внесли до «Миротворця».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.