Gwara Media публікує короткий дайджест важливих новин Харкова та України за 7 вересня 2022 року. Щоб дізнатися про подію детальніше — перейдіть за вказаним лінком.

  • ІТ-спільнота Харкова передала обласній лікарні AR-окуляри для проведення складних операцій. Усе більше людей потрапляє на операційний стіл із мінно-вибуховими травмами, осколковими і множинними пораненнями, це суттєво впливає на роботу лікарів.
  • Харківська муніципальна галерея запустила NFT-проєкт «CityX». У департаменті культури Харківської міськради повідомили, що «CityX» є цифровою пам’яткою, створеною на честь унікальної колекції мистецтва міста-героя Харкова.
  • У Харкові учні розпочали заняття за оновленою шкільною програмою. Були внесені зміни до навчальних програм з історії України та всесвітньої історії.
  • Військовий облік для жінок перенесли на рік. Міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування взяття жінок на військовий облік на 12 місяців – до 1 жовтня 2023 року.
  • ТікТок інформуватиме про порушення законів України. Мова йдеться про публікацію у соцмережі відео, на яких показані переміщення та розташування українських військових.
  • Штучний інтелект Meta навчився читати думки та перетворювати їх у текст. Як зазначають у Meta, що вже з третьої секунди активності мозку модель може декодувати думки з точністю до 73%, використовуючи словниковий запас з 793 слів.
  • Сьогодні розпочався фестиваль анімаційних фільмів LINOLEUM 2022. У рамках цьогорічного LINOLEUM представлять 244 анімаційні фільми на гострі теми, лекцію від номінантки на «Оскар» та спеціальний проєкт I’M FINE про творче вигорання.

Фактчекери Gwara Media дослідили відео, де українські діти начебто «зігують», віддаючи честь військовим. Деталі нашого аналізу читайте в статті.