Учні закладів середньої освіти міста Харкова вже навчаються за оновленою програмою з деяких предметів.

Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов. 

Були внесені зміни до навчальних програм з історії України та всесвітньої історії.

Тепер СРСР розглядають як державу імперського типу. Діти вчать не лише інструментів насильства, які у ХХ столітті зазнавали українці, а й інструментів опору йому. Окремим навчальним блоком передбачено повне вивчення сучасної війни проти України, яка розпочалася у 2014 році. 

У змісті навчальної програми предмета «Захист України» посилили військово-патріотичну складову та доповнили теми розділів з вогневої підготовки, медичної допомоги та цивільного захисту, а у програмі предмета «Основи здоров’я» розширили зміст розділу «Безпека та здоров’я людини», який тепер вивчатиме кожен клас з початку навчального року.

«Додано питання, пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема, сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, надійне та ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними та незнайомими предметами, надання медичної допомоги та психологічної самодопомоги. Українці мають навчитися жити в умовах війни», –  наголосив мер Харкова.

Варто зазначити, що на окупованих територіях, частина шкіл ще не розпочала очне навчання. 

За інформацією Генштабу, колаборанти не змогли організувати пропагандистські заходи з нагоди Дня знань за участі російських посадовців. 

Сама ситуація щодо шкіл дуже напружена. Відомо, що у будівлі школи населеного пункту Орлянське Запорізької області на першому поверсі проживає близько 70 окупантів, в той час, коли на другому поверсі навчаються діти, в тому числі першокласники, а у подвір’ї школи розміщена військова техніка противника. Як зазначають у Генштабі, подібна ситуація у більшості шкіл та дитячих садочках області.