Президент України Володимир Зеленський повідомив, що більше трильйона гривень наступного року буде направлено на сектор безпеки й оборони.

«Провів нараду з головою уряду, міністром фінансів, профільним заступником керівника Офісу щодо проекту бюджету на наступний рік. Зрозуміло, що це буде бюджет країни, що воює. Урядовці представлять параметри проекту, але я зараз зазначу деякі важливі пункти – політично важливі пункти.
Перше. Понад трильйон гривень наступного року буде направлено на сектор безпеки й оборони. Це буде пріоритетом номер один», – сказав голова держави у відеозверненні наприкінці 196-го дня вторгнення.

Президент повідомив про важливість соціальних зобов’язаннь, які мають виплачуватися в повному обсязі. Наступний пункт – максимально скоротити всі некритичні видатки держави. Тобто, все те, що не допомагає обороні, економічному розвитку країни, соціальному та культурному забезпеченню українців.

Ще одним пунктом Зеленський назвав активізація економічних відносин та створення фонду відновлення, який наповнюватиметься зокрема за рахунок конфіскованих російських активів.

Щодо бюджету на наступний рік, аналогічно думку висловив міністр фінансів України Сергій Марченко, що всі видатки будуть переглянуті та оптимізовані.