Харківська муніципальна галерея запустила міжнародний благодійний NFT-проєкт «CityX».

У департаменті культури Харківської міськради повідомили, що «CityX» є цифровою пам’яткою, створеною на честь унікальної колекції мистецтва міста-героя Харкова.

Проєкт ініційовано американськими партнерами за підтримки NFT-агенції із Тбілісі (Грузія) та спрямовано на відновлення постраждалої за час воєнних дій архітектури Харкова, а також на підтримку харківських художників, їхніх сімей та галерей. Колекцію можна побачити у соціальних мережах галереї.

«З української сторони співорганізаторами «CityX» стали Муніципальна галерея та галерея сучасного мистецтва «VOVATANYA». Цей проєкт допоможе не тільки популяризувати харківський авангард на увесь світ, а ще й зберегти фізичні колекції Муніципальної галереї», – повідомили у департаменті.

Також проєкт продовжує та розвиває у цифровому просторі досягнення проєкту «Місто ХА. Харків Авангардний», який у 2017 році з великим успіхом було презентовано у Національному художньому музеї в Києві.

одна з NFT-робіт

Це фотограф і художник Сергій Братков, який розпочав свій творчий шлях на початку 80-х у Харкові.
Він фотографує жінок-солдат, матросів, п’яниць, повій та інших людей, будь-якого віку, статі чи соціального статусу. Його роботи зберігаються в галереях багатьох країн, включаючи Бельгію, США, Францію, Іспанію та Швейцарію.⠀​

Зазначимо, що перший український NFT-музей MetaHistory відрапортував про зібраний мільйон доларів за час повномасштабної війни.