Усе більше людей потрапляє на операційний стіл із мінно-вибуховими травмами, осколковими і множинними пораненнями, це суттєво впливає на роботу лікарів.

Робота лікарень Харківщини під час повномасштабної війни суттєво ускладнилась, тому AR-окуляри є важливим засобом для хірургів аби якісно проводити операції.

Харківська ОВА, Kharkiv IT Cluster та Благодійний фонд IT4Life об’єднали зусилля ІТ-спільноти Харкова та придбали для Обласної клінічної лікарні окуляри доповненої реальності HoloLens 2.

«Окуляри віртуальної реальності мають бути корисними в навчанні лікарів для проведення складних хірургічних операцій. Це перші AR-окуляри, які будуть застосовуватися у Харкові. Наприклад, якщо лікареві треба буде видалити уламок з голови пацієнта, то він може завчасно змоделювати цю операцію та мінімізувати всі ризики», – поділився начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Раніше Kharkiv IT Cluster передав 500 полегшених бронежилетів медикам, пожежним-рятувальникам Харківщини.

Kharkiv IT Cluster – громадська неприбуткова організація, яка об’єднує провідні українські IT-компанії, навчальні заклади та владу навколо амбітних проєктів для розвитку економіки, ІТ-бізнесу та подолання спільних викликів. Наразі до кластера входить понад 200 організацій.