Вона стала чотирнадцятою країною, яка приєдналася до декларації G7.

Уряд Греції 12 серпня підтримав гарантії безпеки для України. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. 

«Вдячний Греції за приєднання до декларації G7 щодо підтримки України. Греція стала 14-ю країною, яка підтримала гарантії безпеки для України. Дякую Премʼєр-міністру Кіріакосу Міцотакісу за відданість українсько-грецькому партнерству. Працюємо разом на шляху України до НАТО», – написав Зеленський.

Що таке «гарантії безпеки» 

На саміті НАТО 12 липня країни «групи семи» погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України. У ньому узгоджено не конкретні параметри, а конкретні двосторонні договори, які будуть підписані згодом.

Того ж дня до декларації приєдналися Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Згодом також Іспанія, Чехія, Нідерланди, Бельгія та Португалія.18 липня на дебатах Генеральної асамблеї ООН міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ хоче, щоб всі країни ООН розглянули можливість приєднання до декларації “Групи семи” (G7) про гарантії безпеки для України. 25 липня Румунія доєдналася до «гарантій безпеки» для України.

Читати також:

  • Генсек Столтенберг розповів, коли Україна зможе вступити до НАТО.
  • Міністр оборони України прогнозує закінчення війни влітку 2024 року.
  • Український контрнаступ «набере темп» після повільного початку — Зеленський. Зеленський зазначив, що контрнаступ затримали через нестачу боєприпасів та належно підготовлених бійців.